דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > בריכות נוי

בריכות נוי

Thumbnail image for /he_IL/בריכות_נוי/Images/בריכת-נוי.jpg

כיום, הימצאות בריכות נוי בגינות ואפילו בבתים הופכת לנפוצה יותר ויותר. השילוב נוי טבעי והיחודי המעניקה בריכת הנוי, הצבעים והצלילים שמפיצה הבריכה הופכים כל גינה לפנינת טבע. עם ההתקדמות הטכנולוגית, אשר אנו עדים לה ב-20 שנה האחרונות, האפשרות להקמת בריכת נוי הפכה זמינה ונוחה יותר מתמיד.

ישנם שלושה סוגי בריכות נוי:
  1. בריכת נוי בשילוב דגים (Fish Ponds)- המתמקדות בדגים, ובהנאה בצפייה בהם ובהאכלתם.
  2. הדגשת אלמנטים בבריכת נוי- מים צלולים, דגי נוי וצמחייה הממוקמים - בסלון, במרפסת ובגגות, תוך הדגשת מבנה הבית ועיצובו.
  3. צמחי מים לבריכות נוי- המתמקדות בצמחיית מים רבגונית.

תכנון נכון של בריכת נוי, יוביל לחסכון משאבים וזמן בהמשך הדרך. בעת התכנון, יש לקחת בחשבון מגוון רחב של גורמים ולתת עליהם את הדעת טרם התחלת ההקמה התמקדות בכל הפרטים, תיצור בריכת נוי הנראית מושלמת  בכל ימות השנה.

אנו בדיסקוס הגליל, תומכים בלקוחות המעוניינים להקים את בריכות נוי השיטת "עשה זאת בעצמך". תוכלו לקבל מאיתנו תמיכה מלאה וליווי תוך כדי התהליך וגם לאחריו. לפרוייקט הקמת בריכת נוי, יש ערך מוסף רב של סיפוק כאשר הפרוייקט נעשה על-ידיכם.

מדריך לבריכת נוי:

הקמת בריכת נוי

הקמת בריכת נוי
תכנון נכון של בריכת הנוי, משדרג פלאות את מראה גינתכם ומעניק לה מראה קסום. עם זאת, תהליך הקמת הבריכה, יכול להיות קשה ומורכב כאשר לא  מקדישים תשומת לב למספר הנחיות. תכנון נכון של בריכות נוי, יחסוך לכם משאבים בהמשך הדרך. 
מאמר זה נותן עצות בשלב התיכנון.
צמחי מים לבריכות נוי

צמחי מים לבריכה
לבריכות נוי ניתן להוסיף אלמנט מיוחד נוסף והוא הצמחיה. הצמחייה היא זו המעניקה לבריכה את המימד הטבעי. בחירת הצמחיה בבריכה  היא משימה  הדורשת שיקול דעת . יש להשקיע מחשבה בסוגי הצמחים וצרכיהם.
דגי נוי לבריכות נוי

דגי נוי לבריכה
התבוננות בדגים בבריכת נוי מספק הנאה מרובה ומעניקה חיוניות לבריכה. בטרם בחירת סוג הדגים המועדף עלינו, מומלץ לקחת בחשבון גורמים שישפיעו על השתלבותם  בבריכת הנוי.
פילטרציה לבריכות נוי

פילטריזציה בבריכת הנוי
על מנת לשמור על ניקיון ובריאות בריכת נוי, יש לדאוג למספר כללים מנחים אשר יעניקו לבריכה יציבות לאורך זמן. תכנון מערכת זו  דנחשב לפשוט במידה ושומרים על מספר כללים.
צמחי מים

תהליכים ביולוגיים בצמחים
האקווריום או בריכות נוי הינם ביוטופ אשר בו אנו מעוניינים "לחקות" את התנאים בטבע. על מנת להצליח לגדל צמחים, אשר בטבע מגיעים מסביבה אחרת לגמרי, בסביבה טבעית הזרה לו, בביתנו -יש צורך להבין תהליכים המתרחשים בצמח וכך נדע להיטיב עימו את התנאים בסביבתו החדשה.


אקלום דגי נוי
כאשר נרצה לצרף לאקווריום או לבריכת נוי דגים חדשים, נבצע את האיקלום בהדרגה על מנת למנוע פגיעה בדגים החדשים. כלל המפתח הוא לא לעשות שינויים קיצוניים. כל דגי הנוי יכולים להסתגל לסביבה בהם הם יחיו (יש כאלה שהם גמישים יותר ויש כאלה שפחות), אבל במידה שהשינוי יהיה קיצוני ובפרק זמן קצר מדי, הדבר עלול לגרום לפגיעה בדג ואף למותו.


אצות בבריכות נוי
האצות הינם יצורים פרה-היסטוריים אשר הופיעו בכדור הארץ כבר לפני 3 מיליארד שנים. ישנם אצות בצבעים שונים (חום, אדום, ירוק וכדומה) ובצורות גדילה שונות. האצות נבדלות מצמחי המים בכך שהם אינם מפתחים מערכת שורשים.


מחזור החנקן בבריכת נוי
כל היצורים החיים באקווריום ובריכות נוי (ובכללם דגי הנוי והצמחים) משפיעים על ניקיונם הכימי של המים. ככל שנכניס יותר גורמים מזהמים, כך נרצה שהמערכת הביולוגית באקווריום תהיה יעילה יותר ותצליח לעמוד בהספק הנדרש לשם ניקוי הזיהומים במים.
עגלסת הנחלים

עגלסת הנחלים
עגלסת הנחלים (שמו הלועזי הוא GARRA RUFA) מצויה בכל איזור אגן הים התיכון, בטורקיה, לבנון, איראן, סוריה.דגים אלה נמצאים באופן טבעי בנחלים שבהם הטמפרטורה נמוכה מאוד ולכן לא תהיה להם כל בעיה לשרוד את הטמפרטורות הנמוכות שיהיו בבריכת נוי או באקווריום...
עגלסת הנחלים

דגי קוי
דגי קוי (Cyprinos carpio) נקראים גם הקרפיון היפני, דג זה הינו מאותה המשפחה של הקרפיון המצוי המוכר לנו מתחום המזון. מוצאו המקורי של הקוי הוא מסין, אך יפן זוהי המדינה שהפיצה את דג הקוי לעולם כולו .באמצעות הכלאות בין גוונים שונים של דג הקוי התפתחו המופעים...
מחשבוני אקווריום

מחשבוני המרות
מגוון מחשבונים אשר יסייעו לכם לחישוב שאלות נפוצות בנושאי בריכות נוי. המחשבונים פותרים שאלות הקשורות לטמפרטורה, משקל, נפח וכדומה.
הכן את בריכת נוי לחורף

הכנת בריכת נוי לחורף
כבעלי בריכות נוי, יש לנו את המחויבות להכנת בריכת הנוי לעונה הגשומה, החורף. בריכת נוי, בדומה לדברים אחרים בחיינו -רכב, גג הבית וכדומה, דורשת תשומת לב בסיסית אשר תסייע לנו לצלוח את החורף ללא נזקים לצמחים ולדגים. במאמר זה נסקור את הפעולות אותם יש לבצע בתחילתו של החורף.
הכן את בריכת נוי לקיץ
הכנת בריכת נוי לקיץ
עם עלית טמפרטורת המים, בריכת נוי חוזרת להראות במיטבה. בחודשי האביב מתחילה בריכת נוי להתאושש מקור החורף. על מנת להפיק מבריכת נוי שברשותנו את המירב, יש לתחזק את הבריכה, תחזוקה מינימלית אשר תסייע לה לחזור למיטבה. מאמר זה מאגד את הפעולות אותן יש לנקוט על מנת להכין את בריכת נוי לקיץ.
מנורת UV לבריכות נוי  
מנורת UV הינה פיתרון מוכח לאקווריומים ובריכות נוי. ביכולתה של מנורת ה-UV להקטין משמעותית את גורמי המחלות במים וכן מספר סוגי אצות. שימוש במנורת UV הוא ידידותי לסביבה ואינו פוגע בדגים ובצמחיה באקווריום.

רוזי ברב


רוזי ברב
דגי רוזי ברב (בלועזית - Rosy Barb) משתייכים למשפחת הקרפיונים. לרוזי ברב קימיים מספר רב של וריאציות צבעים. במקור, דג זה מגיע אלינו מארצות המזרח הרחוק (הודו, בנגלדש, נפאל, פקיסטן ואפגניסטן). עקב יופיו, פעלתנותו וקלות גידולו- נחשב ה- Rosy Barb לדג פופולרי זה שנים רבות .

מחלות דגי נוי- תנאים סביבתיים


מחלות דגים - תנאים סביבתיים
אחד הנושאים המורכבים ביותר בתהליך גידול דגי נוי הוא שמירה על בריאותם. הלב נצבט כאשר אנו רואים דגים חולים, או גרוע מכך – דגים שלא שרדו מחלה ומתו. בואו לא נטעה, דגי נוי עמידים מספיק על מנת שנוכל להחזיק אותם בריאים ושלמים באקווריום. בסדרת מאמרים זו נסגל לעצמנו הרגלי עבודה נכונים אשר יסייעו לנו להימנע מהדבקות דגי נוי שלנו במחלות.

גורמי מחלה


מחלות דגי נוי - גורמי מחלה
באופן נורמאלי, דגי נוי נושאים בחובם מחלות. ההבדל בין דגים חולים לבין דגים בריאים הוא שאצל דגים חולים התפרצה המחלה, בעוד שאצל הבריאים היא עדיין "רדומה". זוהי נקודת ההנחה הבסיסית אשר צריכה להנחות אותנו בעודנו מטפלים בדגים.

צפרדעים בבריכת נוי


צפרדעים בבריכת נוי
בריכת הנוי שלנו יוצרת סביבה אופטימלית לגדילתם של צפרדעים וקרפדות. עקב כך, בריכת נוי מהווה גורם משיכה ליצורים אלה. לעיתים הופכים הצפרדעים למטרד סביבתי עקב קול הקרקור העוצמתי אותו הם מפיקים. קול הנשמע למרחק רב.

משאבת מים


משאבת מים
תפקידה של משאבת מים הוא לדחוף נוזלים ממקום למקום. בעזרת משאבת מים, ניתן להשיג מספר מטרות באקווריום ובבריכת נוי. במאמר זה נסקור את שימושיה השונים של משאבת מים ונציג מגוון סוגי מוצרים אשר עשויים לענות על דרישותיכם.

דגי זהב


דגי זהב
דגי זהב הינם דגי הנוי הפופולאריים ביותר שקיימים. עוד בילדותינו הכרנו דגי זהב בסיפור הילדים "הדיג ודג הזהב". דגי זהב הם דגי נוי המזוהים יותר מכל שאר דגי הנוי עם אקווריום מים מתוקים. במאמר זה נכיר את דגי הזהב.

- תגיות: בריכות, צפרדעים, בריכת, נוי, בריכות+דגי+נוי, בריכת-נוי, בריכותנוי, פירנאה, בריכות נוי, דגים