דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > ספא דגים > הייתרונות ברכישת דגי ספא תוצרת הארץ

דגי גרה רופה מיובאים?

לא פעם במהלך חיינו אנו נדרשים להחליט החלטה חשובה לגבי מוצר שאנו עומדים לרכוש. לרוב, לא מעט מוצרים מושכים את תשומת ליבנו עקב מחירם האטרקטיבי יותר, לכאורה. כך גם ביבוא דגים בכלל וביבוא גרה רופה בפרט. מאמר זה סוקר את היתרונות והחסרונות של כל אחת משיטות הרכישה הללו.

ראשי פרקים במאמר זה:
הקדמה
דגים שמקורם בחו"ל
העתק מוצלח?
ולסיכום


הקדמה

המצב הקיים היום בארץ הוא, שמרבית משווקי דגי הגרה רופה אינם המגדלים של הדגים, אלא מייבאים אותם ממדינות אחרות ומהמזרח בפרט. המוטיבציה היחידה לקנות דגים אלו מחו"ל ברוב המקרים היא שמחיר הדג בחו"ל הוא זול יותר ממחיר הדג בארץ.

דגים שמקורם בחו"ל

ליבוא דגי הגרה רופה (או דוקטור דג) מחו"ל ישנם חסרונות רבים. אחד החסרונות הבולטים הוא שהדגים המיובאים מורגלים לחיות בתנאי סביבה שונים מאלו הקיימים בישראל. תנאי הסביבה השונים כוללים פרמטרים כגון: איכות מים שונה, הרכב מים שונה, מחלות אופייניות לאזור בו הם גדלים וכו'...

עצם הטסת הדגים במשך זמן כה רב גורמת לסטרס (עקה) אצל הדגים. כבר בשלב זה, מספר הדגים המיובאים קטן בשל עובדה זו. כאשר דגים אלו מגיעים לארץ ופוגשים את תנאי הגידול הקיימים כאן רבים מהם לא שורדים את המעבר, חלקם חולים במחלות שונות וסובלים מאחוזי תמותה גבוהים.

העתק מוצלח?

בשוק קיימים זנים שונים של דגים בעלי דימיון לדגי גרה רופה. לרוב, הדימיון העיקרי בין הדגים השונים לבין דגי הגרה רופה הוא ששניהם "דגים". כיוון ש- Doctor Fish הוא הגדרה לקבוצת דגים (ולא שם של זן דגים ספציפי), לרוב, אין לקונה אפשרות לדעת האם הדגים שהוא רכש הם אכן דגי הגרה רופה. יתרה מכך, לעיתים גם למוכר אין הידע הנדרש לזיהוי הדג, וכאמור, עקב המגוון הרב, מלאכת הזיהוי אינה פשוטה כלל וכלל.
ראה מאמר נוסף – דגי הגרה רופה ודימיונם לדגים אחרים.

לדוגמא, על מנת לצמצם עלויות הדגים, החלו להשתמש במזרח בדגים מסוג "צ'ין-צ'ין" (Chin-Chin). על פניו, נראה שהדגים אכן נצמדים לגוף המטופל ומבצעים "טיפול", אך לא כך הדבר. תמונה של דגי ה"צ'ין צ'ין":

דגי צ'ין צ'ין
דגי צ'ין צ'ין (Chin Chin)

ראשית, החסרון הגדול ביותר של דגים אלו הוא שעם הזמן הם גדלים מדי - הרבה מעבר לגודל שדורש הטיפול (דבר המחייב החלפת הדגים אחת לכמה חודשים).
שנית, לדגים אלו יש שיניים! כך גם חווית הטיפול שונה לחלוטין.
האלמנט הנוסף לטובת דגי הגרה רופה הוא שדגים אלו נחשבים לעמידים יותר בתנאי סביבה ירודים.המסקנה הם שורדים טוב יותר!

ולסיכום

אם נבצע חישוב מושכל של עלות הדגים שרכשנו לעומת כמות הדגים ששרדו במערכת בהתייחס לתקופת זמן, נראה שמחיר הדגים המיובאים אינו זול מאלו שנולדו וגדלו בארץ. כל זאת עוד מבלי להתחשב ב"הוצאות השקטות" שהיו לנו במהלך הדרך והזמן היקר שאבד לנו (מציאת ספק, תשלומים, המצאת מסמכים, הבאתם משדה התעופה, אקלומם וכיוצא בזה).

"דיסקוס הגליל" הינה החווה המקצועית בארץ הנותנת מענה מלא לכל תחום ספא הדגים.

  1. כל הדגים בחוותנו נמצאים בליווי ווטרינרי, לשם עמידה בסטנדרטים בינלאומיים. איכותם של הדגים מוערכת ברמה בינלאומית.
  2. "דיסקוס הגליל" היא משווקת דגי הגרה רופה היחיד בישראל שלא רק אינה מייבאת דגי גרה רופה, אלא אף מייצאת ומשווקת אותם לכל קצוות העולם .
  3. "דיסקוס הגליל" נותנת פתרון מלא למערכות ספא המובילות בשוק.
  4. רק ל"דיסקוס הגליל" יש אישור כתוב המאמת שהדגים אותם אנו מרבים ומשווקים הם אכן דגי גרה רופה.

אישור לגבי סוג הדגים צפה באישור גורם אקדמי מוסמך שבדק וקבע שסוג הדגים אותם אנו משווקים הם דגי עגלסת הנחלים (Garra Rufa). לחץ למעבר לאישור.


מעוניינים במידע נוסף? נשארו לכם שאלות פתוחות?
צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.


מאמרי הרחבה לנושא זה:
+ עגלסת הנחלים
+ דוקטור פיש\דג
+ פדיקור דגים - שאלות נפוצות
+ פדיקור דגים
- תגיות: רופה, גרה+רופה, גרה-רופה, 1510584712, איפה+קונים+דג+עגלסת+הנחלים+, גרארופא, דגים+לספא, טיפול+בדגי+גרה+רופה, גררופה, עגלסת