דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר > בעלי חיים > מיתרניים > מקריני סנפיר > קרפיונאים > קרפיוניים > קרפיון

קרפיון

Carp

ממלכה: בעלי חיים | מערכה: מיתרניים | מחלקה: מקריני סנפיר | סדרה: קרפיונאים | משפחה: קרפיוניים | סוג: קרפיון


קרפיון הוא סוג דגים ממשפחת ממשפחת הקרפיוניים. מוצאו של קרפיון הוא ביבשת אסיה, סין. עקב היותו דג מאכל, הופצו קרפיונים מזנים שונים כמעט בכל העולם.

דג קרפיון הוא דג עמיד במיוחד. אחת התכונות שמייחדות אותו היא עמידותו למגוון רחב של טמפרטורות. קרפיונים מסויימים שורדים גם כאשר טמפרטורת המים היא 0 מעלות צלזיוס. לעומת זו, קרפיונים אחרים יכולים לשרוד בטמפרטורות גבוהות, כ-50 מעלות צלזיוס.

לאנטומית גופו של הקרפיון יש כמה סממנים מיוחדים. גופם של דגי קרפיון מותאם לחיפוש מזון בקרקעית. גופם מצוייד  ב-4 בינים אשר מסייעים להם לנווט בקרקעית גם בתנאים של תאורה ירודה ומים עכורים. קרפיון מפיק מבינים גם את חוש המישוש וגם את חוש הטעם. אלמנט מעניין נוסף הוא הקשקשים שעל גופו. קיימים מיני קרפיוניים עם מעט קשקשים  ואילו קיימים גם כאלו עם הרבה קשקשים. באופן כללי, קשקשיו של דג קרפיון הם קשקשים גדולים במידותיהם, בהשוואה לדגים אחרים.

תזונתם של דגי הקרפיון  אינה בררנית. קרפיון אוכל את כל סוגי המזונות בהם הוא נתקל ובכללם מזונות מן החי ומן הצומח. מידות הפה הרחבות של הקרפיון מסייעות לו לאכול גם מזונות גדולים. פה הקרפיון אינו מכיל שינים. השינים של הקרפיון מוצבות בגרונו.

קיימים מינים רבים של דג קרפיון. דגי קרפיון עשויים להגיע לגודל גדול. באופן יחסי, דגי קרפיון נחשבים לדגים קלים לגידול בסביבה מלאכותית. בזכות כך, נחשב קרפיון דג מאכל נפוץ בארץ וברחבי העולם.- תגיות: קרפיון, קרפיונים, הקרפיון, 1511445068, אוכל+לקרפיון, קרפיוןן, קרפיונים-אוכל, קריפיון