דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר > בעלי חיים > מיתרניים > מקריני סנפיר > אינדוראים > נאוויתיים > נאווית המלחות

נאווית המלחות

Navit Ha'mlechot

ממלכה: בעלי חיים | מערכה: מיתרניים | מחלקה: מקריני סנפיר | סדרה: אינדוראים | משפחה: נאוויתיים | מין: נאווית המלחות

נאווית המלחות
מאפיינים
מוצא:ים סוף, מפרץ הפרסי, ים תיכון
שם מדעי:Aphanius dispar richardsoni
נפח מים:50 ליטרים
טמפרטורה:10-35 מעלות-צלזיוס
אורך מירבי:7 ס"מ
מזג:מעט תוקפני
שימור מצב שימור עולמי - לא ידוע
חסר
מידע
ללא
חשש
קרוב
לאיום
פגיע
סכנת
הכחדה
סכנה
חמורה
נכחד
בטבע
נכחד
תיאור מידע

דג נאווית המלחות הוא מין דגים הוא מין דגים מסוג נאווית. בן למשפחת נאוויתיים. תפוצתו העיקרית בים סוף ובמפרץ הפרסי. דג מים מלוחים קטן מימדים זה שוחה במימהם הרדודים. הוא אחד מדגי ארץ ישראל. בארץ ישראל קיים מין מקומי אשר חי במעיינות המים באזור ים המלח, עיינות צוקים (עין פשחה). מין זה היה מבודד במשך שנים רבות וכיום הוא שונה מהמין המקורי אותו אנו מוצאים בימים.

נאווית המלחות הוא דג סגלתן המסוגל להתאקלם במהירויות בסביבות קיצוניות. התכונה הבולטת הראשונה היא יכולתו להסתגל למים מלוחים, הרבה מעבר לרמת המליחות של מים ים, כמו גם למים מתוקים. נדיר למצוא דגים המסוגלים להיות בשתי סביבות אלו.

יכולתה של נאווית המלחות לשרוד בטמפרטורות קיצוניות מעוררת השראה. דג זה מסוגל לשרוד בטמפרטורה מקסימלית של כ-35 מעלות צלזיוס וטמפרטורה מינימלית של כ-10 מעלות. יכולת השרדותם הגבוהה מאפשרת להם לשרוד תנאי אקלים קשים שבארצנו ואף לשגשג.

תזונת נאווית המלחות מותזונת נאווית המלחות מורכבת מקשת מזונות רחבה ביותר. דג זה מוגדר אמביונר - אוכל כל. נאווית מלחות ניזון ממזון חי כדוגמת דפניות, המצוי בשפע בארצנו. כמו גם תזונה על בסיס צמחי כדוגמת אצות. נאווית המלחות מצטיין ביכולתו לבצע הדברה ביולוגית של זחלי יתושים. בדומה לשאר מיני דגים מסוג נאווית, גם אצל נאווית המלחות הזכרים צבעוניים יותר מהנקבות. רבייתם נעשית באביב-קיץ. דגים אלו זקוקים למים חמים על מנת להתרבות. בתקופת הרביה צבעיו של הזכר מודגשים יתר על המידה. ההתרבות היא על ידי הטלת ביצים בסבך הצמחיה.


- קישור ישיר:
תמונות
תמונת נאווית המלחות:
- תגיות: נאווית, נאווית+המלחות