דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר > צפרדעים בישראל

צפרדעים בישראל

צפרדעים-בישראל
הצפרדע שייכת לסדרת חסרי זנב. סדרת בעלי חיים זו היא הגדולה והמפותחת ביותר מבין כל הסדרות האחרות במחלקת דו חיים. תפוצתם של צפרדעים בעולם משתרעת על רוב היבשות. הם נפוצים בעולם כולו (למעט האזור הארקטי). 

קיימים מספר מינים של צפרדעים בישראל. הם מתאפיינים בממדים זעירים יחסית לשאר המקומות בעולם. להבדיל משאר מיני צפרדעים בקיימים בעולם, צפרדעי ישראל אינם רעילים לאדם.

בישראל חיים 5 מינים של צפרדעים: אילנית מצויה, קרפדה ירוקה, צפרדע הנחלים, עגולשון שחור גחון וחפרית עין החתול. כל מיני צפרדעים בישראל נמצאים בסכנת הכחדה. משום כך, כל צפרדעי ישראל מוגדרות כחיות מוגנות. עד לא מזמן, הסברה הרווחת הייתה כי צפרדע עגולשון שחור גחון כבר נכחדה. בשנת 2011 נימצאו מספר פריטים אשר שרדו באגמון.

הסיבה העיקרית בעטיה אוכלוסיית הצפרדעים בישראל מצטמצמת היא הרס בית גידולם. הרס בית הגידול יכול להתבטא במספר מובנים. הנפוץ שבהם הוא יבוש מקור המים או זיהומם. יש לזכור כי צפרדעים בפרט (ושאר מיני דו חיים בכלל) הם בעלי חיים הרגישים ביותר לזיהומים. 

הרס בית גידולם של צפרדעים בישראל מביא במהרה להידלדלותם. צפרדעים זקוקים למקור מים בחלק ניכר מחייהם. פגיעה במקור המים מובילה באופן ישיר להעלמות הצפרדעים מהנוף הארץ ישראלי.

בהמשך דף זה תצפו בשלל מיני צפרדעים המופיעים בארץ. אם ברצונכם לצפות במיני דו חיים הקיימים בארץ ישראל, לחצו על הקישור הבא - דו חיים בישראל.

מיני צפרדעים בארץ ישראל:

- תגיות: צפרדעים, צפרדע, mprsgho, צפרדעים+בישראל, צפדעים, צפרדעיפ, צפרצעים, 1511347641, 1510584712, צפרדעים\