דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר > דגי ים סוף

דגי ים סוף

Fish In Red Sea

דגי-ים-סוף
ים סוף (נקרא גם הים האדום, בערבית: אַלְבַחְר אלְאַחְמַר, ובאגלית: Red Sea) הוא ים הממוקם על התפר שבין יבשת אפריקה ליבשת אסיה. מדרום מחובר ים סוף אל האוקיינוס ההודי, באמצעות מצר "באב אל מנדב". חלקו הצפוני של ים סוף מפוצל לשתי תעלות:

  • מחובר אל הים התיכון, באמצעות תעלת סואץ (תעלה מעשה ידי אדם). 
  • תעלה המגיעה עד אל מפרץ אילת.

ים סוף גובל במספר מדינות הנמצאות לחופיו: ערב הסעודית, תימן, ישראל, מצרים, סודן, אריתראה ואתיופיה. מיקומו של ים סוף גאוגרפית היא באזור בעל אקלים חם. למעשה, כל חופיו הם מדבריים. טמפרטורת מי ים סוף היא בטווח שבין 20-26 מעלות צלזיוס. ים זה הוא בעל מליחות גבוהה ביותר. מבנה ים סוף הוא ארוך (1900 ק"מ) וצר. באזורים הרדודים עומקו למגיע לכדי 200 מטרים בלבד ואילו באזורים העמוקים ביותר עומקו מגיע לכדי 2850 מטרים.

דגי ים סוף ססגוניים למדי. במיוחד עבורנו, הישראלים, ים סוף מספק צוהר ייחודי לנופים שונים וחושף בפננו מגוון צורות חיים שאינם מופיעים בים תיכון. מגוון הדגים בים סוף הוא רב. קיימים מיני דגים רבים אשר הם ייחודיים לאזור ים סוף ואינם נמצאים בשום מקום אחר בעולם.

מדריך הדגים שלנו מספק מגדיר וויזואלי לאלו המעוניינים למצוא מידע על דג ספציפי, מבלי להכיר את שמו המדויק (אלא על סמך מראה בלבד - בעזרת תמונות). במידה והינכם מכירים את שמו המדויק של הדג, תוכלו תמיד להשתמש באופציית החיפוש באתר על מנת למצוא מידע נוסף.

מגדיר הדגים של דיסקוס הגליל שם לעצמו דגש מיוחד על מיני דגים אשר מצויים לחופי ארץ ישראל. לכן, דגי מפרץ אילת מקבלים משנה חשיבות במגדיר אותו אנו מספקים לכם. אולם, תוכלו למצוא בו גם מינים שאינם זמינים בחופינו. 

מגדיר דגים בים סוף \ הים האדום:


- תגיות: מחבטן/אפור, אילת, טווסון, דגים, בוריתן, דגקפסנן, sdho, דגי+ים, +דגי+ים+אילת, דגי+ים+סוף