דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר > בעלי חיים > מיתרניים > מקריני סנפיר > אינדוראים > משריציים > מולי > מולי בלון

מולי בלון

Balloon Molly

ממלכה: בעלי חיים | מערכה: מיתרניים | מחלקה: מקריני סנפיר | סדרה: אינדוראים | משפחה: משריציים | סוג: מולי | מין: מולי בלון

מולי בלון
מאפיינים
מוצא:אינו קיים בטבע
שם מדעי:Poecilia sphenops
שם נפוץ:מולי בלון
נפח מים:35 ליטרים
טמפרטורה:22-30 מעלות-צלזיוס
אורך מירבי:5 ס"מ
מזג:שקט
שימור מצב שימור עולמי - לא ידוע
חסר
מידע
ללא
חשש
קרוב
לאיום
פגיע
סכנת
הכחדה
סכנה
חמורה
נכחד
בטבע
נכחד
תיאור מידע

דג מולי בלון הוא דג מוכר ממשפחת משריציים. מולי בלון הוא תוצר של רביה בררנית שנעשתה על ידי בני אדם. מפאת זאת, לא ניתן למצוא דגי מולי בלון בטבע. דג מולי בלון, בדומה לשאר בני משפחות המשריציים, הוא דג אקווריום פעיל.

שמו של דג זה ניתן לו עקב צורת בטנו אשר נפוחה בצורה לא פרופורציונלית למימדי גופו הזעירים. דג מולי בלון מופיע בחנויות במספר צבעים: צהוב, לבן ושחור.

גידול דג מולי בלון באקווריום מתאים גם למגדלי דגים מתחילים. לשם גידולו של דג זה אין צורך בתנאים מיוחדים. דג מולי בלון נחשב לדג אקווריום עמיד אשר משגשג גם בתנאים ירודים. טמפרטורת המים צריכה להיות בין 22 ל-30 מעלות צלזיוס. מומלץ לשכן את דגי מולי בלון באקווריום בנפח העולה על 35 ליטרים.

שילוב דג מולי בלון באקווריום מאפשר לשלב מגוון דגים שקטים איתו ביחד. דג זה הוא בעל מזג שקט ואינו פוגע בשאר שותפיו לאקווריום. שילובו של מולי בלון עם שאר הדגים ממשפחת משריציים מומלץ.

בדומה לשאר בני משפחתו, קצב ההתרבות של דג מולי בלון הוא גבוה. נקבת דג מולי בלון נכנסת להריון כמה פעמים הודות להפריה אחת של הזכר. מולי בלון בהריון תשריץ כ-40 דגיגים בתומו של כל הריון. על מנת להגיע לתוצאות רביה מקסימליות, מומלץ להפריד בין הדגיגים לבין ההורים בתום ההשרצה.

דג מולי בלון, בדומה לשאר בני משפחתו, לא יהסס לטרוף את צאצאיו אילו רק יצליח. משום כך, מומלץ לשכן דגים אלו באקווריום צמחיה צפוף. עם היוולדם הדגיגים יודעים מתוך אינסטינקט להתחבא מפני הוריהם ומפני טורפים אחרים, כך שצמחי אקווריום בהחלט יסייעו להם.

תזונתו של דג מולי בלון מבוססת על רוב סוגי מזון על בסיס יבש. כמו כן, דג זה ישמח למזון על בסיס בשרי ואף למזון חי. דג זה אינו בררן במזון אותו הוא אוכל. כל דבר שיוכל להכנס לפיו יהיה ארוחה מוצלחת.


- קישור ישיר:
תמונות
תמונות מולי בלון:
  • מולי בלון
  • מולי בלון
  • מולי בלון
- תגיות: מולי, 1511347641, 1509619865, דגי+מולי, מולי+בלון, דג+מולי+בהריון, בלון