דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר > בעלי חיים > מיתרניים > מקריני סנפיר > קרפיונאים > קרפיוניים > דג לבנון > לבנון הכנרת

לבנון הכנרת

Kinnert Bleak

ממלכה: בעלי חיים | מערכה: מיתרניים | מחלקה: מקריני סנפיר | סדרה: קרפיונאים | משפחה: קרפיוניים | סוג: דג לבנון | מין: לבנון הכנרת

לבנון הכנרת
מאפיינים
מוצא:ארץ ישראל, כנרת
שם מדעי:Acanthobrama terraesanctae
שם נפוץ:לבנון כנרת, סרדין
אורך מירבי:20 ס"מ
שימור מצב שימור עולמי - ללא חשש (באדיבות IUCN)
חסר
מידע
ללא
חשש
קרוב
לאיום
פגיע
סכנת
הכחדה
סכנה
חמורה
נכחד
בטבע
נכחד
תיאור מידע

לבנון הכנרת הוא מין במשפחת קרפיוניים. דג לבנון הכנרת נמנה כחלק מקבוצת דגי ארץ ישראל.

תפוצתו העיקרית של לבנון הכנרת היא באגם הכנרת. נוסף לכך הוא נצפה לעיתים באגמים נוספים בארצנו. לבנון הכנרת הוא מין אנדמי לארץ ישראל. משמע, זהו מין מקומי אשר תפוצתו מוגבלת לארץ ישראל בלבד.

מלבד היותו דג ארץ-ישראלי נודע, לבנון הכנרת הוא דג בעל חשיבות כלכלית. לבנון הכנרת נידוג באגם הכנרת ומשמש כדג מאכל מוכר באזור האגם.

לאחרונה, ככל הנראה עקב ירידת המפלס באגם, הדלדלה בצורה משמעותית אוכלוסית דגי לבנון הכנרת באגם הכנרת. גורמי פיקוח שונים בדקו את הסיבות להדלדלות זו וגילו כי ירידת המפלס מצמצמת משמעותית את שטחי הרבייה של דג לבנון הכנרת. דג לבנון הכנרת הוא דג מטיל ביצים המטיל את ביציו באזורים הרדודים בכנרת בעונת החורף. ירידת המפלס מצמצמת את שטחי ההטלה האפשריים. עפ"י ד"ר גדעון גל, על מנת שהביצים יבקעו ויתפתחו זקוקים דגי לבנון הכנרת לאתרי הטלה נטולי אצות. האצות פוגמות בתהליך הרביה של דג לבנון הכנרת.

תזונתו של דג לבנון הכנרת מבוססת על זואופלנקטון בעיקר. מפאת כך יש לדג זה חשיבות חיובית רבה בריסון התפתחות האצות באגם.


- קישור ישיר:
תמונות
תמונת לבנון הכנרת:
- תגיות: לבנון, הכנרת, 1511445068, 1510584712