דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר > בעלי חיים > מיתרניים > דגי סחוס > כרישאים > כרישיים > כריש לימוני

כריש לימוני

Lemon Shark

ממלכה: בעלי חיים | מערכה: מיתרניים | מחלקה: דגי סחוס | סדרה: כרישאים | משפחה: כרישיים | מין: כריש לימוני

כריש לימוני
מאפיינים
מוצא:אוקיינוסים
שם מדעי:Negaprion brevirostris
שם נפוץ:כריש לימוני, כריש לימון
אורך מירבי:3 מטרים
משקל מירבי:180 קילוגרמים
מזג:תוקפני
תזונה:דגים, רכיכות, סרטנים
שימור מצב שימור עולמי - קרוב לאיום (באדיבות IUCN)
חסר
מידע
ללא
חשש
קרוב
לאיום
פגיע
סכנת
הכחדה
סכנה
חמורה
נכחד
בטבע
נכחד
תיאור מידע
כריש לימוני (נקרא גם "כריש לימון") הוא בעל חיים המשתייך למשפחת הכרישיים. כריש זה מתגורר באוקיינוסים ברחבי העולם, בעיקר באוקיינוס השקט והאטלנטי. לרוב יימצא במים חמים. כריש לימוני הוא כריש החיי בקרבת חופים. שם הוא נמצא כאשר במרבית הזמן הוא שוחה בצמוד לקרקעית. 

כריש לימוני הוא בעל חיים גדול. אורכו הממוצע של פריט בוגר מגיע לכדי 3 מטרים. משקלו המרבי מגיע לכדי 180 ק"ג. שמו, כריש לימוני, ניתן לו משום צבעו הצהוב של אזור גבו. לעומת צבע הגב של כריש זה, צבע ביטנו הוא לבן. 

כריש לימוני הוא דג טורף הנמצא בראש שרשרת המזון באוקיינוסים. לכריש כזה כוח רב להתגבר על הטרף. הוא נעזר בשינייו החדות והארוכות לשם האחזות בטרף ופציעתו. כריש לימוני ניזון על פי רוב מדגים החיים באזור השונית. אם כי, ידוע כי כריש זה ניזון גם מרכיכות וסרטנים.

קצב ההתרבות של כריש לימון הוא גבוהה למדי. הנקבה נכנסת להריון בממוצע אחת לשנתיים. הכרישים הצעירים מתפתחים בבטנה אמם עד להתפתחותם המלאה. נקבת כריש לימוני מביא לעולם כ-20 צאצאים בתום הריון ממוצע. החל מרגע יציאתם מבטן אמם, דואגים הצאצאים לעצמם (לרבות מציאת מזון והתגוננות מפני טורפים).

כריש לימוני הוא בעל חיים חיים המסוכן לאדם. סביבת מחייתו הקרובה לחופים מביאה למפגשים חוזרים ונשנים עם בני אדם. ברחבי העולם תועדו מספר רב של תקיפות בני אדם. לכן, נחשב מין זה של כרישים כמסוכן לאדם.

בישראל מופיע כריש לימוני רק לעיתים רחוקות. ידוע כי כריש זה נמצא כדרך קבע בים סוף. אך, הוא מופיע במפרץ אילת רק לעיתים נדירות.

- קישור ישיר:
תמונות
תמונות כריש לימוני:
  • כריש לימוני
  • כריש לימוני
  • כריש לימוני
- תגיות: כריש, כרישים, לימוני