דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר > בעלי חיים > מיתרניים > מקריני סנפיר > דקראים > אנאבסיים > גורמי שלוש נקודות

גורמי שלוש נקודות

Three Spots Gourami

ממלכה: בעלי חיים | מערכה: מיתרניים | מחלקה: מקריני סנפיר | סדרה: דקראים | משפחה: אנאבסיים | מין: גורמי שלוש נקודות

גורמי שלוש נקודות
מאפיינים
מוצא:אסיה
שם מדעי:Trichogaster trichopterus
שם נפוץ:גורמי כחול, גורמי שלוש נקודות
עיוותים לשם:גוראמי כחול
נפח מים:70 ליטרים
טמפרטורה:23-30 מעלות-צלזיוס
אורך מירבי:12 ס"מ
מזג:שקט
שימור מצב שימור עולמי - ללא חשש (באדיבות IUCN)
חסר
מידע
ללא
חשש
קרוב
לאיום
פגיע
סכנת
הכחדה
סכנה
חמורה
נכחד
בטבע
נכחד
תיאור מידע

גורמי שלוש נקודות (נקרא גם גורמי כחול) הוא דג נפוץ במשפחת אנאבסיים. דג זה מוכר היטב לרוב מגדלי הדגים בארץ. דג גורמי זה נפוץ בארצנו כבר עשרות שנים.

גורמי כחול הוא דג אקווריום עמיד. קלות גידולו הרבה והעובדה כי הוא "סלחן" יותר לטעויות הפכה אותו לדג פופלרי עבור מגדלים מתחילים. דגי גורמי בכלל ודגי גורמי כחול בפרט הם דגים המסוגלים לחיות בתנאים של מחסור בחמצן ואף מים שאינם צלולים. גופם מסוגל לנשום אוויר אטמוספרי בגובה קו המים ובכך להעשיר את ריכוז החמצן בדמם. כמו כן גופם מצויד בזוג מחושים קדמיים רגישים במיוחד. מחושים אלו מסייעים להם לנווט גם כאשר המים אינם צלולים או מוארים דים.

דגי גורמי שלוש נקודות הינם פעלתניים ואקטיביים במשך רוב שעות היממה. מדובר בדגים השוחים בחלקו העליון של האקווריום. אחזקתם באקווריום אינה דורשת פעולות רבות. יש להמנע ככל הניתן מזרמי מים חזקים באקווריום. דגי גורמי מעדיפים סביבה בעלת מים עומדים (או לכל היותר בעלי זרימה חלשה בלבד). אקווריום צמחיה יספק תפאורה מושלמת עבור דגים אלו.

תזונתו של דג גורמי שלוש נקודות מורכבת ממזון יבש בעיקר. כמו כן דגים אלו ישמחו לקבל אחת לשבוע מזון חי.

רביית גורמי כחול באקווריום מתרחשת לעיתים גם ללא התערבות אנושית. גורמי כחול, בדומה לשאר דגי גורמי, מתרבה על ידי הטלת ביצים. הזכרים בונים קן שצף על המים הבנוי מבועות והנקבה מטילה את הביצים לתוך הקן (תוך כדי ההפריה של הזכר).  לאחר כ-36 שעות הביצים בוקעות והזכר מטפל בצאצאיו לבד.


- קישור ישיר:
תמונות
תמונות גורמי שלוש נקודות:
  • גורמי שלוש נקודות
  • גורמי שלוש נקודות
  • גורמי שלוש נקודות
- תגיות: גורמי, גוראמי