דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > מגדיר > בעלי חיים > מיתרניים > מקריני סנפיר > דקראים > אמנוניים > אמנון הגליל

אמנון הגליל

Sarotherodon Galiilaeus

ממלכה: בעלי חיים | מערכה: מיתרניים | מחלקה: מקריני סנפיר | סדרה: דקראים | משפחה: אמנוניים | מין: אמנון הגליל

אמנון הגליל
מאפיינים
מוצא:אפריקה
שם מדעי:Sarotherodon Galiilaeus
שם נפוץ:אמנון הגליל, מושט אביצ, מושט הגליל
אורך מירבי:26 ס"מ
שימור מצב שימור עולמי - לא ידוע
חסר
מידע
ללא
חשש
קרוב
לאיום
פגיע
סכנת
הכחדה
סכנה
חמורה
נכחד
בטבע
נכחד
תיאור מידע

דג אמנון הגליל הוא דג ארץ ישראלי נפוץ ממשפחת אמנוניים. מוצאו של דג אמנון הגליל הוא ביבשת אפריקה. דג אמנון הגליל נפוץ בנהר הירדן, בכנרת ובנחלי החוף.

דג אמנון הגליל הוא דג מאכל בארצנו. מפאת מאפייני גידולו, אין הוא נפוץ בגידול מסחרי בבריכות דגים. רוב הפריטים שנתפסים מוצאם בכנרת. טעמו של דג אמנון הגליל נחשב לאיכותי ביותר בקרב דגי מושט.

אורכו הטיפוסי של דג אמנון הגליל מגיע לרוב ל-26 ס"מ. אם כי נתפסו פריטים באורך הקרוב ל-40 ס"מ. צבעו של דג אמנון הגליל הוא אפור-כסוף. על מכסה הזימים מוצב כתם שחור. מעל העין קיים פס שחור. בדומה לשאר דגי אמנון, גם צבעו של דג אמנון הגליל משתנה בעונת הרביה.

דג אמנון הגליל הוא דג דוגר פה. דגים אלו מטילים את ביציהם באזורים סלעיים. נקבת דג אמנון הגליל מטילה עד כ-1000 ביצים בהטלה. בתום תהליך הרביה אוספים דגי אמנון הגליל את הביצים מהקרקעית ושומרים אותן בפיהם.

הדגיגים בוקעים בפה הוריהם, אשר מספקים להם הגנה לתקופה של כשבועיים. בתום זמן זה משחררים ההורים את הצאצאים מפיותיהם ואינם מאפשרים להם לשוב לתוכם. הדגיגים שזה עתה נפלטו מקיימים להקת דגים נפרדת ונפרדים מהוריהם.

תזונתו של דג אמנון הגליל מבוססת על מזון מן הצומח. תפריטו מבוסס על אצות ופלנקטון. כמו כן, דג אמנון הגליל ניזון מחסרי חוליות ומדגים קטנים אותם הוא תופס.


- קישור ישיר:
תמונות
תמונת אמנון הגליל:
- תגיות: מושט, אמנון, 1510584712, דג+אמנון+הגליל