דיסקוס הגליל- דגי נוי, בריכות נוי, אקווריומיםראשי > ספא דגים > עגלסת הנחלים

עגלסת הנחלים - GARRA RUFA - גרה רופה

עגלסת הנחלים (שמו הלועזי הוא "גרה רופה" GARRA RUFA) מצויה בכל איזור אגן הים התיכון, בטורקיה, לבנון, איראן, סוריה. בישראל הדג מצוי בעיקר ביובלי הירדן ובכנרת, נצפו מעטים גם באזור הסחנה. לעגלסת הנחלים אין בעיה לעבור את החורף הישראלי בבריכה. דגים אלה נמצאים באופן טבעי בנחלים שבהם הטמפרטורה נמוכה מאוד ולכן לא תהיה להם כל בעיה לשרוד את הטמפרטורות הנמוכות שיהיו בבריכת נוי או באקווריום.

עגלסת נחלים GARRA RUFA גארה רופה

מדובר בדגים צמחוניים ואוכלי אצות מצוינים, דגי גרה רופה פעילים מאוד והם מעבירים את רוב שעות היממה בחיפוש אחר אצות ומזון ברחבי כל הבריכה והאקווריום. עם זאת לא מדובר בדגים בררניים במזון והם יאכלו כל מזון אשר יינתן להם, החל מאוכל פשוט לדגים ועד לטבליות מיוחדות המשמשות להזנת שוכני קרקעית.

הדגים ניזונים מרוב סוגי האצות. כמעט ואינם ניזונים מצמחי אקווריום ובריכה .במידה שימצאו מזון חלופי, אין כל סיבה שהם יאכלו את הצמחים. ולכן הם תוספת חיונית לאקווריום הביתי ואפילו לבריכת נוי.

אין מדובר בדגים אגרסיביים, דגי עגלסת הנחלים אינם מטרידים דגים אחרים אשר נמצאים איתם. דגים אלה הינם דגים בינוניים המגיעים לגודל של 14 ס"מ בקירוב, עמידותם וחוסר בררנותם במזון הופכת אותם לדגים אולטימטיבים.אך מנגד לכך ,חסרונם היחיד הוא שצבעם הינו בגווני האפור שחור ולעיתים הם "נבלעים" עם הדקורציה הטבעית של האקווריום והבריכה ולכן אינם אטרקטיביים כמו שאר הדגים הצבעוניים הקיימים בשוק.

דג גרה רופה נח על נימפאה

רבים חושבים שעגלסת הנחלים ודג השמרלה (Gyrinocheilos aymonieri - נפוץ למכירה בארץ) הם אותו הדג או לפחות מאותה המשפחה אך מדובר בדגים שונים לגמרי פרט לדמיון בין צורתם החיצונית. השמרלה הינו דג אשר גדל למימדים גדולים יותר (20 ס"מ בקירוב) ומדובר גם בדג אגרסיבי אשר מטריד את שאר שוכני האקווריום.

שמרלה עגלסת הנחלים
שמרלה עגלסת הנחלים

הבדל ויזואלי בין המינים לא קיים. זהו אחד הקשיים בריבוי דג זה. הפתרון לכך היא גידול להקה גדולה של דגים אלה מקטנות ועד לבגרות. תהליך הרבייה אינו מתרחש באקווריום או בבריכת הנוי. רביית עגלסת הנחלים היא תהליך מורכב . כאשר דג זה מתרבה, הוא מטיל את ביציו על קרקעית האקווריום או הבריכה.

כינוי נוסף לדג זה הינו Doctor Fish, כינוי זה ניתן לו מכיוון שבשנים האחרונות החלו להשתמש בו יותר ויותר ברחבי העולם במכוני יופי, טיפולים כמו "מניקור דגים" ו"ספא דגים" החלו להיות נפוצים מאוד. אל תוך קערות מים ובריכות מים מוכנסות כמויות גדולות של דגים אלה אשר לא קיבלו מזון זמן רב ועל כן הם מיד מתחילים במלאכת הטיפול בעור המטופלים. משך טיפול כזה נע בין רבע שעה לחצי שעה ובמהלך זמן זה "מטפלים" דגי עגלסת הנחלים ובעצם מבצעים מעין טיפול "טבעי" של קילוף עור יבש ללא שימוש בסכין. דגים אלו ניזונים מהעור המת שעל גבי גופם של המטופלים, על ידי כך הם מנקים עור יבש וזיהומים שעל גבי העור ומאפשרים לרקמה חדשה, נקייה ובריאה לגדול מחדש. לכן גרה רופה יעילה מאוד בטיפול בעור יבש ,יבלות ובמחלת הפסוריאזיס.


אנו מספקים דגים,ציוד והדרכה למכוני יופי ברחבי הארץ. אנו מציעים עגלסת הנחלים למכירה פרי ריבוי שלנו.


מעוניינים במידע נוסף? נשארו לכם שאלות פתוחות?
צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.


מאמרי הרחבה לנושא זה:
+ אצות בבריכת נוי ובאקווריום
+ איקלום דגי נוי
+ צמחים לאקווריום
+ הקמת בריכת נוי

- תגיות: עגלסת, רופה, גרהרופה, gdkx,, גרה-רופה, גרה+רופה, עגלסת+הנחלים, גרה, יגלסת, הנחלים